Зеленський: тільки від цих чотирьох держав залежить тріумф України.


Президент підкреслив, що для застосування далекобійної зброї необхідно отримати дозвіл саме від тих держав, які постачають цю зброю.

Станом на сьогодні, чотири держави готові або вже надають Україні ту дальнобійну зброю, яка може суттєво сприяти виведенню російських військ з українських земель та захисту життя мирного населення.

Як повідомляє кореспондент УНІАН, цю інформацію озвучив президент Володимир Зеленський під час спільної прес-конференції з прем'єр-міністром Ірландії Саймоном Гаррісом.

"Для використання далекобійної зброї нам необхідно отримати дозвіл саме від тих країн, які її нам постачають. Це питання залежить виключно від них. Чесно кажучи, коаліція наших дружніх партнерів та інші держави світу тут не мають впливу," - зазначив президент, відповідаючи на запитання журналістів.

Він наголосив, що це рішення залежить від окремих країн: Сполучених Штатів, Великої Британії, Франції та Німеччини.

"Станом на сьогодні, лише чотири країни здатні надати ту далекобійну зброю, яка є необхідною для того, щоб витіснити Росію з нашої території та захистити цивільних у містах, таких як Полтава, Львів, Харків, Київ, Дніпро та Кривий Ріг. Кожного дня ми втрачаємо людей, і саме ці чотири держави можуть вплинути на нашу здатність вирішувати ці виклики," - підкреслив Зеленський.

Зеленський неодноразово звертається до своїх союзників з проханням скасувати заборону на атаки по військових об'єктах окупантів, розташованих у тилу. Нещодавно Жозеп Боррель, високопосадовець Євросоюзу, висловився за необхідність зняття обмежень на використання Україною зброї, яка була надана для ураження цілей на території Росії.

"Зброя, яку ми передаємо Україні, повинна бути застосована на повну потужність, і будь-які обмеження слід скасувати, щоб українці могли атакувати позиції, з яких Росія здійснює обстріл. В іншому випадку, ця зброя не матиме жодної користі," - підкреслив Боррель.

Одночасно Угорщина і Словаччина, де уряди мають дружні стосунки з Кремлем, висловили свою незгоду. Відносини між Угорщиною та Європейським Союзом суттєво погіршилися після того, як Будапешт взяв на себе головування в Раді ЄС. Кілька міністрів закордонних справ країн блоку вирішили бойкотувати заплановану зустріч у угорській столиці, віддаючи перевагу участі у власному саміті з Боррелем у Брюсселі.

Related posts