Мешканці російського міста Суджа звертаються з проханням про створення гуманітарного коридору: вони отримали відповіді як від РФ, так і від України - Деталі | Експрес онлайн


Мешканці Суджі, які попросили про гуманітарний коридор, отримали відповіді з Росії та України. Вони повністю протилежні.

Про це повідомляє російська служба ВВС. Як зазначає видання, серед авторів листа - близько двохсот осіб, родичі яких перебувають у підконтрольній Збройним силам України Суджі. З вересня вони просять відкрити гуманітарний коридор, щоб їхні близькі могли звідти виїхати. Вони отримали відповіді від Міністерства оборони Російської Федерації та від Уповноваженого з прав людини в Україні.

У листі, направленому від Міністерства оборони Російської Федерації та підписаному заступником командира військової частини 45880 Калгановим, зазначається: "На даний момент між Росією та Україною немає активних гуманітарних коридорів, а українське керівництво не висловлює готовності до обговорення їх відкриття. Одностороння евакуація громадян, які знаходяться у Суджанському районі Курської області, до безпечних зон Росії є неможливою".

У листі українського омбудсмена, підписаному в.о. директора Департаменту контролю за дотриманням прав у секторі оборони Станіславом Кулішем, йдеться про протилежне: "У зв'язку з тим, що російська сторона, як сторона конфлікту, відмовляється надати гуманітарний коридор для евакуації цивільного населення з Курської області, не контактує з українською стороною та міжнародними організаціями з метою обговорення вищезазначеної можливості, допомога у створенні гуманітарного коридору для евакуації мирного

"На даний момент, зв’язок із населенням є неможливим", - повідомили родичам.

У серпні Ірина Верещук, віце-прем'єр-міністерка України, повідомила, що створення гуманітарного коридору для мешканців Курської області в напрямку Росії можливе, але лише за умови надходження офіційного запиту з російської сторони, який поки не отримано. Крім того, українська влада розглянула можливість відкриття гуманітарного коридору для жителів Курської області до українських Сум.

Згідно з інформацією, опублікованою в "Новій газеті Європа", проти регулярних сил української армії діють підрозділи, такі як "Вимпел" та "Альфа". Видання зробило цей висновок на основі даних, виявлених у соціальних мережах, які свідчать про загибель працівника Центру спеціального призначення (ЦСН) ФСБ у Курській області.

Загиблим спецназівцем виявився 35-річний Михайло Т. Він проходив службу в спецпідрозділі в Підмосков'ї, а на його профілях у соціальних мережах можна знайти зображення різних нагород. Інформація про його смерть з'явилася 15 серпня, коли в районі міста Суджа, що в Курській області, відбувалися інтенсивні бої, повідомляє видання.

Офіцер ФСБ, що побажав залишитися неназваним, роз'яснив, чому було прийнято рішення про залучення спецпідрозділів ФСБ у Курській області. Він зазначив, що причина цього кроку полягає у введенні в регіоні режиму контртерористичної операції (КТО). Проте, за його словами, в умовах "загальновійськового бою", де задіяна важка техніка, підрозділи "Альфа" та "Вимпел" мають невелику ймовірність успіху проти регулярних військ.

Інший учасник бесіди з виданням, який має зв’язки зі спецслужбами, висловлює думку, що режим контртерористичної операції не є адекватним для обставин у Курській області, а протидія "українським диверсантам" не відповідає основному профілю діяльності ФСБ.

Related posts