Не всі обмеження будуть скасовані: усі нюанси дозволу на удари по Росії та нові території, до яких тепер може добратися Україна.
В Сполучених Штатах вважають, що ракети, перш за все, можуть бути націлені на Курську область.
Україна отримала схвалення на проведення атак західною далекобійною зброєю по російській території за два місяці до того, як президент США Джо Байден залишить свій пост. У Вашингтоні вважають, що такі дії не призведуть до загострення конфлікту або значних змін на фронті, однак не всі обмеження будуть скасовані.
Західні медіа повідомляють про новини, пов'язані з рішенням президента Байдена. Зокрема, Washington Post зазначає, що надання дозволу на авіаудари стало відповіддю на активну участь Північної Кореї у конфлікті.
Один із представників адміністрації Білого дому зазначив, що запуск ATACMS по території Росії "призведе до дуже специфічного та обмеженого впливу".
Відзначається, що певні урядовці висловили припущення, що відповідь Росії може не виправдати потенційних бойових вигод, які отримає Україна. Проте, після того як війська Кім Чен Ина вийшли на фронт, ситуація змінилася. У Вашингтоні, тим не менш, вважають це не новим етапом війни, а лише її "обмеженим розвитком".
За інформацією, опублікованою виданням Bloomberg, з посиланням на надійні джерела, якщо Україна дійсно отримала згоду на використання ATACMS за межами країни, то в першу чергу це відчує російське військо в Курській області. Саме туди було перекинуто підрозділи з Північної Кореї.
Одне з джерел інформаційного агентства зазначило, що певні обмеження залишаться в силі. Проте, конкретні деталі не були розкриті.
CNN, у свою чергу, інформувало про те, що Байден та його радники висловлюють занепокоєння щодо можливого залучення військ Північної Кореї до конфлікту, оскільки це може призвести до суттєвої ескалації та відкриття нової небезпечної стадії війни.
"Американські офіційні особи розділилися на думці щодо доцільності дозволу нових можливостей. Деякі висловили стурбованість щодо ескалації війни, тоді як інші стурбовані скороченням запасів зброї", -- йдеться у повідомленні.
Варто відзначити, що Україна вже тривалий час звертається з проханням надати дозвіл на використання далекобійної зброї для ураження російських об'єктів. Основним аргументом стало те, що у останні місяці російські військові активно використовують керовані авіабомби у містах, що знаходяться в зоні конфлікту. За словами представників влади, єдиним ефективним способом зупинити цей терор є знищення тактичної авіації на землі. Для цього Збройним силам України необхідно мати можливість завдавати удари по віддалених аеродромах на території Росії, звідки здійснюються вильоти бомбардувальників.
Однак Інститут вивчення війни (ISW) зазначає, що одними аеродромами справа не обійдеться. Аналітики нарахували 245 військових об'єктів у радіусі поразки ATACMS, з яких лише 36 військових аеродромів. Там навіть склали детальну інтерактивну карту з усіма подробицями, а знайти її можна за цим посиланням.
Як повідомлялося раніше, у ЗМІ з'явилася інформація, що Великобританія та Франція також дали дозволи на використання крилатих ракет Storm Shadow/SCALP.