"Зрада" США по відношенню до України: аналітик WSJ розкрив причини, чому Трамп не винен.


Холман У. Дженкінс-молодший написав свою думку про те, що зараз відбувається у відносинах між США та Україною і як можна було б виправити ситуацію.

Дональд Трамп, як і його попередники на посту президента США, не проявляв інтересу до того, щоб перетворити Сполучені Штати на військового гаранта для України. Проте, як підкреслює оглядач і редактор The Wall Street Journal Холман У. Дженкінс-молодший, не варто покладати всю відповідальність лише на колишнього президента.

У своїй статті для WSJ автор зазначив, що, на його думку, Трамп вжив заходів, які не реалізували ні Обама, ні Байден — він дав дозвіл на постачання летальної зброї в Україну в грудні 2017 року та попередив Путіна про неприпустимість розширення агресії. Як стверджує експерт, "зрада" України, яку багато хто звинувачує Трампа, відбувається саме зараз під керівництвом Байдена.

Зокрема, зазначено, що якщо раніше кандидатка від Демократичної партії в президенти США Камала Гарріс заявляла, що будь-яка поступка Росії у війні проти України буде "капітуляцією", то невдовзі вона наголосила, що членство України в НАТО є питанням, яке вирішуватиметься, "якщо і коли дійде до цього моменту".

Хоча Джордж Буш-молодший висловлював бажання бачити Україну серед членів НАТО, цього так і не сталося. Як зазначає Дженкінс, Барак Обама під час свого президентства не зміг адекватно відреагувати на вторгнення кремлівського лідера Володимира Путіна в 2014 році в регіони Донецька та Луганська, а також у Крим, і в результаті обмежився лише "непомітними економічними санкціями".

Експерт підкреслює, що Сполучені Штати Америки, Велика Британія, Польща та інші держави повинні розробити новий підхід до України.

"НАТО перетворюється на джерело нестабільності, оскільки численні її члени надмірно сподіваються на американську героїку, замість того щоб покладатися на власні зусилля", - зазначається в статті.

Отже, за його думкою, країни світу мають активно вкладати кошти в українські збройні сили, а не шукати способи їх заміни. Важливо підтримати Україну в зміцненні її військової потужності та впевненості в оборонних можливостях.

Проте ще один важливий урок набуває значення лише тоді, коли США продовжують виконувати роль гаранта безпеки для інших націй. Трамп часто стверджує, що Росія ніколи б не наважилася на вторгнення [в Україну], якби він залишався на посаді. Тим не менш, реальність така, що будь-який президент США, включаючи Байдена, має можливість робити ціну для агресорів, таких як Путін, надто високою. Проте таке стримування буде ефективним лише в тому випадку, якщо американські президенти готові приймати на себе пов'язані ризики, - резюмував експерт.

Раніше інформаційне агентство УНІАН повідомляло про можливість підтримки США у наданні допомоги Україні з боку Південної Кореї.

Також Сполучені Штати Америки виділять Україні кредит у розмірі 20 мільярдів доларів.

"Це кошти, які забезпечені замороженими російськими активами. Частина рішення G7 про 50 мільярдів доларів для України - для нашого захисту, для нашої стійкості", - заявив Володимир Зеленський.

Related posts