Європейська комісія прийме заходи для підтримки енергетичного сектору України: розкрито мету візиту фон дер Ляєн до Києва.
Президентка Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн планує візит до України. В рамках поїздки вона проведе зустріч з президентом Володимиром Зеленським, під час якої буде розглянуто питання підтримки енергетичної сфери країни напередодні зимового періоду.
Як повідомили у Єврокомісії, про це її очільниця оголосила на спільній пресконференції з виконавчим директором Міжнародного енергетичного агентства Фатіхом Біролем. Візит фон дер Ляєн має розпочатися 20 вересня.
"За два тижні розпочнеться опалювальний сезон. Оскільки температура падає, Євросоюз готовий посилити підтримку України. Готуємося до зими разом. Після цієї пресконференції я вирушу до Києва, щоб особисто обговорити завтра ці питання з президентом Зеленським", - сказала фон дер Ляєн.
Вона зазначила, що внаслідок ракетних атак з боку Росії було знищено 80% теплових електростанцій в Україні та одну третину гідроелектричних потужностей. Для того, щоб пережити зиму, Україні необхідно забезпечити 17 ГВт електроенергії, проте Європейський Союз зможе надати лише 25% від цієї потреби.
З цієї причини Єврокомісія вирішила виділити ще близько 160 мільйонів євро для підтримки енергетичної інфраструктури України, яка страждає від російських нападів. Урсула фон дер Ляєн роз'яснила, для яких цілей будуть використані ці фінанси:
Фінансування буде отримано з доходів, отриманих від заморожених активів Росії, адже саме ця країна повинна покрити ці витрати. Голова Європейської комісії зазначила, що з лютого 2022 року підтримка енергетичного сектору України з боку ЄС досягла щонайменше 2 мільярдів євро.
"Ми усвідомлюємо, що потрібні додаткові зусилля. Тому важливо продовжувати направляти частину доходів з заморожених російських активів на зміцнення енергетичної стабільності України," - підкреслила президентка Європейської комісії.
Як вже зазначалося на OBOZ.UA, Європейський Союз затвердив програму фінансової підтримки України під назвою Ukraine Facility, що буде діяти до 2027 року. Це дозволить частково компенсувати бюджетні витрати та ризики у ключових сферах на суму 50 мільярдів євро, а також забезпечить технічну допомогу для реалізації реформ та покриття відсотків за попередніми кредитами. Проте для отримання цієї допомоги Україні необхідно виконати певні умови.