Курська операція продемонструвала здатність Збройних сил України здійснювати несподівані дії на фронті, - заявив колишній директор ЦРУ.


Американський генерал висловив думку, що українським військовим, можливо, доведеться тимчасово залишити Курську область.

Колишній директор ЦРУ Девід Петреус висловив думку, що Курська операція українських Збройних сил стала несподіванкою для всіх, особливо для російських військових. Він зазначив, що багато експертів вважали, що такі дії на фронті просто неможливі.

"В епоху безпілотників та повсюдного спостереження українське командування фактично змогло зібрати сили чотирьох (чи й більше) бригад біля кордону. Причому не лише піхоти, танків чи бронетехніки. Йдеться про сили підтримки, логістики, артилерію, технічний персонал, інженерів радіоелектронної боротьби тощо. Для реалізації Курської операції все це потрібно було взяти з собою [через кордон]. Досягти такого рівня раптовості, якого досягла Україна - це дивовижний результат", - наголосив генерал в інтерв'ю LIGA.net.

На його думку, наступ Збройних Сил України в Курській області продемонстрував, що Україна вміє виконувати складні операції, реалізуючи дії з різною мірою координації та синхронізації.

"Захоплення тисячі квадратних кілометрів землі є значним досягненням. Взяти в полон сотні російських солдатів, а, можливо, згодом ще сотні, також має велике значення. Це створило умови для обміну на таку ж кількість українських ув'язнених," - зазначив Петреус.

Колишній глава ЦРУ додав, що тривалість цієї операції показує те, що РФ не може організувати контрнаступ, аби вибити українські сили зі своєї території.

"Ця операція має надзвичайно велике значення і продовжується. Якщо Росія зосередить достатню кількість ресурсів, українським військовим може знадобитися організований відступ. У військовій термінології існує поняття 'розвиток ситуації'. Саме це зараз роблять українські сили та їхнє командування — вони аналізують ситуацію, щоб визначити, чи можуть скористатися новими можливостями", — зазначив генерал.

Він зазначив, що деякі спостерігачі говорили, що ті сили, які РФ використала для бойових дій на Курщині, могли бути залучені на полі бою в Україні. Петреус вважає, що така теза є суперечливою, адже лише час покаже ефективність та важливість цієї операції.

"Вона мала й величезний психологічний вплив. Показала, що українці можуть досягти раптовості на полі бою, проводити приголомшливі операції та утримуватись на території Росії. Але ще раз: операція все ще триває. Росіяни мають успіхи в Донецькій та Луганській областях. Вони даються їм неймовірною ціною [втрат], але вони є", - підкреслив ексголова ЦРУ.

Коли репортер звернувся до генерала з питанням, чому загарбники, незважаючи на початок Курської операції, продовжують зосереджувати зусилля на захопленні українських земель, замість того, щоб звільняти свої, його відповідь була:

"Це теж суперечлива теза. Думаю, багато залежатиме від того, що станеться у наступні тижні місяця. Як на мене, ще занадто рано робити остаточний аналіз".

В минулому військовий аналітик Денис Попович повідомив, що спроба Росії відновити позиції в Курській області зазнала невдачі. Проте, окупанти все ще прагнуть виконати своє завдання з очищення територій від українських сил.

"Контрнаступ росіян у бік Снагості виявився невдалим. Їм не вдалося зруйнувати лівий фланг угруповання ЗСУ. Вони отримали загрозу для свого флангу, коли українські війська перейшли кордон у новому місці, в Глушківському районі. Зараз є ще одне вклинення в Курську область із нашого боку", - розповів він.

Інститут вивчення війни повідомив, що Росія направила бійців ФСБ до Курської області. За інформацією, Путін наказав ФСБ організувати контртерористичну операцію в Бєлгородській, Брянській та Курській областях 9 серпня, після початку дій Збройних сил України 6 серпня.

Related posts