Дослідники вважають, що в нашій галактиці може перебувати більше ста великих чорних дір.


Яка інформація є про можливу численність чорних дір у нашій галактиці Чумацький Шлях? Відомо, що зоряне скупчення під назвою Паломар 5 має розміри, які охоплюють 30 тисяч світлових років та знаходиться приблизно на відстані 80 тисяч світлових років від нашої планети.

Дослідники часто проводять аналогії між подібними скупченнями і "каменями", вважаючи їх свідченнями ранніх етапів розвитку Всесвіту.

Підкреслюється, що скупчення мають сферичну форму і містять від 100 тис до 1 млн дуже старих зірок, деякі з яких утворились на початку формування Всесвіту.

У всіх цих скупченнях переважна частина зірок виникла практично в один і той же час з єдиної газової хмари.

Відомо, що в нашій галактиці налічується щонайменше 150 подібних об'єктів.

Науковці особливо зацікавлені в приливних потоках — це витягнуті ріки зірок, що тягнуться по небесному простору.

Із розвитком технологій та за допомогою космічної обсерваторії Gaia, яка працює над високоточним картографуванням Чумацького Шляху в трьох вимірах, їх стало набагато простіше знаходити.

Ми не маємо точних знань про те, як виникають ці потоки, але одна з версій стверджує, що вони можуть бути розірваними зоряними асоціаціями... Проте жоден з нещодавно виявлених потоків не має зоряного скупчення, що з ним пов'язане.

тому ми не можемо бути впевнені. Отже, щоб зрозуміти, як утворилися ці потоки, нам потрібно вивчити один із пов'язаною з ним зоряною системою. Паломар 5 -- це єдиний випадок, що робить його Розеттським каменем для розуміння формування потоку, і тому ми детально його вивчили, -- пояснює астрофізик з Університету Барселони в Іспанії Марк Гілес. Скупчення Паломар 5 унікальне через свої розміри. Зокрема, команда науковців використала детальне моделювання N-тіл для відтворення орбіт та еволюції кожної зірки в скупченні.

Що відомо про ймовірне розміщення великої кількості чорних дір у зоряних скупченняхЗгідно з розрахунками, популяції чорних дір можуть існувати в центральних областях кульових скупчень.

Кількість чорних дір у цьому скупченні приблизно утричі перевищує прогнозовану кількість зірок, що свідчить про те, що більше 20% загальної маси скупчення становлять чорні діри. Кожна з цих чорних дір має масу, що в 20 разів перевищує масу Сонця, і вони виникли внаслідок вибухів наднових на завершальному етапі життя великих зірок, коли скупчення було ще молодим, – пояснює Марк Гілес. Цей кластер повністю розпадеться через близько мільярда років. Перед своєю "смертю" він перетвориться на суцільний масив чорних дір, які обертатимуться навколо центру галактики.

Вважається, що значна частина злиттів подвійних чорних дір відбувається в зоряних скупченнях. Одним з найбільших невідомих аспектів цього процесу є кількість чорних дір у таких скупченнях, оскільки їх важко виявити за допомогою спостережень. Ми не можемо безпосередньо побачити чорні діри. Проте, наш підхід дозволяє нам визначити, скільки чорних дір існує в зоряному скупченні, спостерігаючи за зірками, які вони викидають, – зазначає астрофізик Фабіо Антоніні з Кардіффського університету у Великій Британії.

Related posts