Новий екологічний пристрій здатен отримувати енергію прямо з атмосфери: принцип його дії.


Цей новаторський розробка прокладає шлях до виготовлення безпечних для здоров'я, еластичних пристроїв, які в перспективі зможуть використовувати енергію з кімнатної температури навколишнього середовища.

Вчені з Університету Кюсю в Японії створили новий пристрій, який не вимагає наявності температурного градієнта або охолоджувального блоку, що робить його конструкцію більш компактною. Цю інформацію повідомив ресурс Interesting Engineering.

Цей підхід також може бути використаний для утилізації відпрацьованого тепла і його повторного використання, що робить його "гарячою" темою для досліджень і розробок.

"Основна ідея полягає в об'єднанні молекули-донора, яка може легко віддавати електрони, з молекулою-акцептором, що має сильну здатність віднімати електрони", -- пояснили вчені. -- "Існує лише обмежена кількість акцепторних матеріалів, які задовольняють цій вимозі".

Вивчивши базу даних з більш ніж 3000 потенційних сполук, команда вдосконалила конструкцію пристрою, застосувавши фталоціанін міді (CuPc) та гексадекафторофталоціанін міді (F16CuPc). Додатково були використані фулерен для покращення термоелектричних характеристик. Остаточна оптимізована конфігурація пристрою включала 180-нанометровий шар CuPc, 320-нанометровий шар F16CuPc, 20 нм фулерену та 20 нм BCP.

Напруга розімкнутого ланцюга пристрою становила 384 мВ, а щільність струму короткого замикання -- 1,1 мкА на квадратний см, за максимальної вихідної потужності 94 нВт/см2, йдеться в заяві. "Значення струму становить менше ніж мікроампер/см2, але його відносно легко поліпшити, збільшивши велику площу", -- додали дослідники.

Раніше ми обговорювали, як енергія, отримана з води, може змінити ситуацію: що таке водень, в чому його переваги для України та наскільки він екологічно чистий. Наша країна має всі шанси стати важливим гравцем у сфері зеленої енергетики, як на внутрішньому, так і на європейському ринку. Виробництво водню може стати ключовим чинником для важкої промисловості, а також вигідною альтернативою російському газу.

Related posts