Одяг наситився запахом плісняви: як впоратися з цією проблемою за допомогою доступних засобів.
В приватних будинках та приміщеннях з підвищенною вологістю одяг, навіть зберігаючись у шафі, може ставати вологим і мати запах цвілі, пише ТСН.
Вивести запах цвілі з одягу можна за допомогою звичайних засобів, які можна знайти в будь-якому домі. Для початку варто протестувати обраний засіб на маленькій ділянці тканини. Якщо вона залишиться цілою, ви можете сміливо приступати до повного очищення.
Вибір народних засобів для очищення тканин залежить від їх кольору та типу. Для білих матеріалів рекомендується використовувати аскорбінову кислоту, перекис водню, аміак або оцет. Темні та кольорові тканини можна обробляти спиртом, содою, картопляним крохмалем або меленою кавою. Що стосується шуб і вовняних виробів, то тут доречно використовувати засоби для хімічного чищення, нашатирний спирт, оцет і горілку.
Сода може стати в пригоді для видалення дрібних плям і усунення неприємного запаху цвілі. Для цього слід приготувати пасту, змішавши соду з водою до отримання досить густої консистенції. Нанесіть цю суміш на забруднення і залиште на 15-30 хвилин. Після цього просто виперіть тканину звичайним способом.
Аскорбінова кислота може стати чудовим засобом для очищення забрудненого одягу, надаючи йому тривалий свіжий аромат. Для досягнення максимального ефекту рекомендується використовувати її в поєднанні зі спиртом. Для цього слід розчинити одну чайну ложку кислоти в 50 мл спирту. Отриманий розчин потрібно нанести на забруднені ділянки за допомогою ганчірки, змоченої в цьому розчині, і дати йому подіяти протягом 30-60 хвилин. Після цього одяг необхідно випрати.
Картопляний крохмаль відомий своєю здатністю добре поглинати запахи. Для цього розсипте його по всій лицьовій стороні виробу, залишіть на півгодини. Після цього добре витрусіть.
Мелена кава може стати корисним помічником у боротьбі з плямами. Після того, як насолодитеся чашкою улюбленого напою, зберіть кавову гущу та акуратно нанесіть її на забруднені ділянки одягу. Залиште її на кілька годин, щоб вона повністю висохла. Після цього просто струсніть залишки за допомогою щітки. Не забудьте випрати одяг — неприємні запахи гарантовано зникнуть.
Аміак або нашатирний спирт ефективно позбавлять одяг від неприємного запаху цвілі. Щоб приготувати розчин, змішайте 10 мл нашатирю з 1 літром води. Після цього замочіть речі в отриманій рідині на 5-15 хвилин, а потім виперіть їх звичайним способом.
Горілка або спирт можуть стати корисними засобами для усунення неприємних запахів та освіження тканин. Для цього змішайте 70-100 мл води з 2 столовими ложками горілки. Отриману рідину перелейте в пульверизатор і обробіть нею одяг. Залиште річ на 20-30 хвилин, після чого виперіть її з порошком.
Перекис водню можна використовувати лише на світлих чи білих речах. Розвести 3% розчин перекису водню у воді (співвідношення 1:2). Нанести рідину на ганчірку, обробити всі плями та місця, де ви бачите цвіль. Дати полежати 10-15 хвилин, а потім випрати.
Оцет може бути ефективним засобом у боротьбі з цвіллю. Для цього потрібно змішати пральний порошок з 9% оцтом, щоб отримати консистенцію, схожу на сметану. Нанесіть цю суміш на забруднені ділянки одягу, а потім виперіть його у пральній машині, як ви зазвичай робите.