Перемога Росії чи обґрунтованість: NYT проаналізував "мирну ініціативу", представлену партнером Трампа.


Ще одне суттєве питання: наскільки представлений план відображає уявлення самого Трампа.

Сенатор Джей Ді Венс, який у парі з Дональдом Трампом балотується на посаду віце-президента США, окреслив мирний план припинення війни в Україні, підозріло схожий на те, чого прагне Володимир Путін. Про це пише The New York Times.

В інтерв'ю, яке вийшло в ефір у четвер на "Шоу Шона Райана", кандидат у віце-президенти від Республіканської партії, пан Венс, поділився своїми думками щодо мирних ініціатив Трампа для завершення конфлікту. Він висловив переконання, що в рамках потенційної угоди російські війська залишать за собою контроль над захопленими територіями, а вздовж існуючої лінії фронту буде створена демілітаризована зона. Венс також зазначив, що українські сили повинні бути значно укріплені для запобігання новим спробам вторгнення з боку Росії.

Хоча решта України залишатиметься незалежною суверенною державою, сказав пан Венс, Росія отримає від України "гарантії нейтралітету". "Вона не приєднується до НАТО, вона не приєднується до якихось таких союзницьких інституцій", - сказав пан Венс.

Вікторія Дж. Нуланд, екс-чиновник Державного департаменту, яка відіграла ключову роль у формуванні політики адміністрації Байдена стосовно України, зазначила, що пропозиція Венса має багато спільного з умовами миру, які Путін не раз висував.

"По суті, це пропозиція, висунута в лютому. А чому? Тому що для нього це великий подарунок", -- сказала вона.

Пані Нуланд висловлює занепокоєння щодо того, хто забезпечить підтримку демілітаризованої зони, оскільки не спостерігається бажання створювати значні міжнародні миротворчі контингенти. На її думку, без надійних гарантів безпеки, Путін міг би просто почекати, а потім знову розпочати бойові дії.

Ще одна проблема з баченням пана Венса полягає в тому, що воно ігнорує бажання українців повернути втрачену територію, сказав Люк Коффі, старший науковий співробітник Інституту Гудзона. "Я не думаю, що він запропонував реалістичну пропозицію миру. Він запропонував план перемоги Росії", -- сказав пан Коффі.

Але Елбрідж А. Колбі, який був чиновником Пентагону під час адміністрації Трампа, сказав, що план пана Венса базується на реалістичній оцінці поточного стану війни. Він зауважив, що зазвичай війни закінчуються приблизно на лінії зіткнення двох протиборчих армій, а зараз немає правдоподібних підстав думати, що Україна візьме гору.

Колбі також висловлює думку, що заборона Україні на вступ до НАТО є доцільним політичним рішенням, оскільки подальше розширення альянсу на схід не відповідає інтересам США. При цьому він підкреслює, що план Венса не виключає можливість розвитку економічних і соціальних зв’язків з Європою, а також інших форматів безпекового співробітництва.

"Сенатор Венс має практичний підхід і чітко формулює реалістичні умови для завершення конфлікту, тоді як інші лише займаються безвідповідальними мріями", - зазначив він.

Як зауважує NYT, не зовсім зрозуміло, наскільки план Венса відображає позицію його напарника по виборах Дональда Трампа. Раніше Трамп вже відкидав деякі позиції, які озвучував Венс. А під час свого президентства Трамп часто ігнорував поради своїх підлеглих. Тож немає жодних гарантій, що план Венса буде прийнятий.

Як повідомляло агентство УНІАН, президент Володимир Зеленський оголосив, що наступний Глобальний саміт миру відбудеться в листопаді цього року. Запрошення до участі в ньому отримає і Росія. Раніше Зеленський зазначав, що на другому мирному саміті Україна представить свою концепцію мирного врегулювання з РФ.

Водночас на лінії зіткнення між Україною та Росією розпочалася вирішальна битва, де обидві сторони прагнуть досягти значних успіхів для зміцнення своїх позицій у переговорах у листопаді.

Related posts