Розвідка Німеччини повідомляє, що Росія може вчинити напад на НАТО до 2030 року.


Про це попередив президент Федеральної служби розвідки Бруно Каль у понеділок на публічних слуханнях Комітету парламентського контролю Бундестагу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Кремль бачить у Федеративній Республіці Німеччина ворога. Як країна, яка посідає друге місце за обсягами надання допомоги Україні ми, за оцінкою Москви, однозначно є стороною (конфлікту ред.). Хочемо ми того чи ні, ми перебуваємо в прямій конфронтації з Росією", - заявив Каль.

Голова BND не відкидає ймовірність того, що Росія може становити пряму військову загрозу для Німеччини.

"Російська армія може мати можливість завдати удару по НАТО не пізніше ніж в кінці цього десятиліття", - зазначив Каль, підкресливши, що Путін цікавиться не лише Україною, а й більш глобальними цілями - формуванням нового світового порядку.

Згідно з інформацією, наданою керівником BND, російські розвідувальні організації проявляють все більшу активність і не втрачають рішучості, що може призвести до подальшого загострення ситуації. Для ефективного реагування на ці загрози німецькі служби безпеки вимагають додаткових ресурсів.

З президентом Федерального відомства захисту конституції (контррозвідки) Томасом Гальденвангом також була досягнута згода.

"Ми зафіксували підвищену активність агресивних дій російських спецслужб. Зокрема, шпигунська діяльність та диверсії зростають в Німеччині як у масштабах, так і в інтенсивності," - зазначив він, закликаючи до координації зусиль усіх розвідувальних установ і органів безпеки.

У дискусії долучилася президентка Федерального управління військової контррозвідувальної служби (BAMAD) Мартіна Розенберг. Вона зазначила, що кількість спроб шпигунських атак на так звану критично важливу інфраструктуру останнім часом стала "тривожно високою", що вимагає особливої уваги та пильності.

"У центрі уваги перебуває Бундесвер. Чи то йдеться про постачання німецької зброї в Україну, навчальні проекти чи проєкти озброєнь, або акти саботажу, які мають утворити відчуття незахищеності", -- сказала вона.

Перед засіданням комітету Бундестагу, яке розглядало питання щодо посилення дій російських спецслужб, глава Міністерства внутрішніх справ Німеччини Ненсі Фезер дала інтерв'ю виданню Handelsblatt.

"Вона зазначила, що режим Путіна проявляє зростаючу агресію."

За словами Фезер, німецькі служби безпеки витрачають "величезні ресурси" на захист країни від загроз, пов'язаних з російським шпигунством, диверсіями та кібератаками. Вона зазначила, не вдаючись у деталі, що кілька місяців тому вдалося запобігти серії атак, що планувалися з використанням вибухівки за вказівкою Москви. Основною метою цих диверсій було перешкодити Німеччині у наданні військової підтримки Україні.

Згідно з наявними даними, активність російських спецслужб у Німеччині зросла з 2014 року, незважаючи на те, що багато агентів були видворені під дипломатичним прикриттям. Проте, ця активність особливо загострилася після початку повномасштабної агресії Росії проти України.

Related posts