Скільки ще Кремль зможе підтримувати війну в Україні: відповідь від The Washington Post - Деталі | Експрес онлайн
Незважаючи на жорсткі санкції, Росія вміє виявляти внутрішні резерви для підтримки фінансування своїх збройних сил.
Глобальні санкції значно вдарили по фінансовому становищу країни-агресора. Проте, незважаючи на це, Росія все ще здатна продовжувати війну проти України в найближчі роки. Варто зазначити, що великі військові витрати призводять до перегріву економіки агресора. Таку інформацію наводить The Washington Post.
Тисяча гривень кожному українцеві: у Мінекономіки пояснили, як отримати кошти
Зазначається, що військові витрати, включно з високими виплатами солдатам, сприяли економічному зростанню, а також зростанню зарплат та інфляції, оскільки компанії змушені зіставляти зарплати військових, щоб залучити працівників.
"На думку економістів, Росія може дозволити собі фінансувати війну проти України ще кілька років через величезні доходи від продажу нафти та невдачі західних санкцій, зокрема, обмеження цін на нафту, запроваджене країнами "Великої сімки", яке не змогло зменшити російські доходи від продажу нафти", - йдеться в публікації.
Економічні аналітики вказують на те, що надмірне навантаження на економіку викликане потребою щомісяця замінювати приблизно 20 тисяч військовослужбовців, які загинули чи отримали поранення. Окрім цього, губернатори російських регіонів активно виплачують значні бонуси новобранцям, щоб залучити більше солдатів на службу. Це сприяє різкому зростанню зарплат у військовій сфері. Приватним компаніям стає все важче конкурувати з такими високими військовими окладами. За результатами опитування, проведеного цього місяця Російським союзом промисловців і підприємців, 82,8% підприємств зіштовхуються з труднощами у залученні нових працівників. За даними Росстату, у червні рівень безробіття знизився до 2,4%.
Як приклад, у Сибіру спостерігається нестача чоловіків, які могли б працювати водіями автобусів. Це призводить до закриття маршрутів, значних черг та непостійного прибуття автобусів, оскільки чоловіки, що служать в армії, отримують вдвічі більшу зарплату. У зв'язку з цим, для заповнення вакансій запрошуються жінки. Так, Сергій Кузнєцов, мер Новокузнецька, ініціював створення "жіночого батальйону" водіїв автобусів у відповідь на дефіцит кадрів, повідомляє "Цензор".
Раніше Росія забезпечувала робочі місця з низькими доходами за рахунок мігрантів із Центральної Азії. Проте після теракту в торговому центрі "Крокус Сіті Холл" відбулася масова депортація десятків тисяч мігрантів з цього регіону, а також введено заборону на в'їзд для ще більшої кількості. За інформацією незалежних російських ЗМІ, чимало трудових мігрантів також були відправлені на фронт.
Нагадаємо, що Голова ГУР України Кирило Буданов на конференції YES виступив із заявою, що економічні проблеми вплинуть на здатність Росії вести війну вже у 2025 році. Такий висновок випливає, за його словами, з огляду на дані російських документів, отриманих військовою розвідкою України.