Судді Волкову належить виплатити більше 14 мільйонів гривень.
Суддя Верховного суду України Олександр Волков відсудив з утвореного в результаті судової реформи нового Верховного суду заборгованість по заробітній платі у розмірі 14 млн 128 тис. грн.
Ці кошти були виплачені за період 2021-2023 років, коли він фактично не виконував своїх обов'язків у сфері правосуддя, повідомляє "Укрінформ".
Київський окружний адміністративний суд ухвалив відповідне рішення 27 грудня 2023 року, а 17 вересня 2024 року Шостий апеляційний адміністративний суд підтвердив його без змін.
Волков повідомив, що Верховний Суд України не виконав перерахунок щомісячної винагороди для суддів за 2023 рік, а також не надав вихідну допомогу. Це, на його думку, стало порушенням його права на отримання відповідної вихідної допомоги та суддівської винагороди. Крім того, він звернувся з проханням про виплату заборгованості по заробітній платі за 2021, 2022 та 2023 роки.
Для обґрунтування позову було надано лист від Міністерства фінансів, в якому зазначалося, що в законодавстві про державний бюджет на 2018-2023 роки міститься норма, згідно з якою фінансування суддів Верховного Суду України та співробітників його апарату відбувається в межах бюджетних асигнувань, передбачених для Верховного Суду. Водночас питання щодо обсягу витрат на виплату суддівської винагороди суддям Верховного Суду належить до виключної компетенції цього суду.
Читайте також: "Порушував людські права, надавав неправдиву інформацію в декларації та звільнив вбивцю Ґонґадзе" - обрано нового керівника Верховного суду.
У обґрунтуванні рішення зазначається, що суд, приймаючи його, врахував постанову Конституційного суду від 18 лютого 2020 року. У цій постанові було визнано неконституційним скасування Верховного суду України, що стало наслідком судової реформи 2016 року, а також зміну назви Верховного суду України на Верховний суд без переведення суддів.
Верховний суд оскаржив рішення, яке передбачає виплату Волкову компенсації в розмірі 14 млн 148 тис. грн. Наразі Касаційний адміністративний суд у складі Верховного суду ще не визначив дату для розгляду цієї скарги.
Волков додав, що подібні позови про виплату компенсацій подали іще троє суддів Верховного суду України.
"Мені не було дозволено виконувати свої обов'язки в сфері правосуддя, і це сталося через дії держави. Європейський суд з прав людини вже висловив свою думку, зазначивши, що органи державної влади України, зокрема Верховний суд, перешкодили суддям у виконанні їхніх функцій. У 2016 році Верховний суд України отримав нову назву — Верховний Суд. Той факт, що досвідчені судді, які віддали багато років службі, були усунені від здійснення правосуддя, призвів до того, що держава Україна понесла відповідальність перед європейською спільнотою. На жаль, ті, хто ініціював ці зміни в Україні, не зазнали жодних наслідків."