Україні необхідно реалізувати всі вимоги, аби отримати членство в НАТО.
Білий дім: Серед союзників по НАТО немає консенсусу щодо запрошення України
Для вступу до НАТО Україні потрібно провести необхідні реформи і виконати вимоги до умов безпеки, повідомляє "Голос Америки" з посиланням на радника Білого дому з питань безпеки Джейка Саллівана.
Деталі
...Потрібно ще попрацювати, щоб прийти туди, включно з реформами та умовами безпеки. Отже, питання полягає в тому, як побудувати міст від того, де ми зараз, до можливого членства України в НАТО. І відповіддю на це запитання стали результати саміту у Вашингтоні, включно з інституціоналізацією апарату підтримки безпеки для України, - наводить видання слова Саллівана під час спілкування з пресою на борту президентського літака Air Force.
При цьому Салліван нагадав про позицію США, озвучену на саміті НАТО у Вашингтоні: місце України і майбутнє України - в альянсі.
Він також підкреслив, що президент Сполучених Штатів Джо Байден прагне сформувати підтримку для України з акцентом на її тривалість у майбутньому.
Раніше також стало відомо про те, що Комітет Європейського парламенту з питань торгівлі підтримав надання Європейським Союзом Україні EUR35 млрд як внесок в ініціативи G7 з подальшим погашенням за рахунок доходів від заморожених російських активів.
Як повідомляє "Голос Америки", під час спілкування з пресою Салліван запевнив, що США мають намір виконати це зобов'язання до кінця року.
...Ми дуже задоволені тим прогресом, якого досягли в реалізації зобов'язань G7, спрямованих на залучення $50 млрд з російських суверенних активів до кінця року. Ми налаштовані виконати це зобов'язання і готові внести свій вклад. Сполучені Штати та Європейський Союз підтвердили свою готовність зробити внесок. Як і інші наші партнери, - цитує видання слова радника з питань національної безпеки Білого дому.
Він зазначив, що на даний момент усе відбувається згідно з графіком.
...Серед союзників по НАТО триває дискусія про запрошення. Наразі немає консенсусу щодо того, щоб запропонувати Україні запрошення, - зазначив він.
Одночасно, представник адміністрації Білого дому звернув увагу на те, що під час саміту НАТО, що відбувся всього кілька місяців тому в середині липня, усі 32 країни-учасниці підтвердили, що Україна рухається у напрямку незворотного членства в альянсі.
Отже, важливо обговорити тактичні підходи до стимулювання цього процесу та досягнення спільної думки щодо подальших дій, - підкреслив він.