З початку повномасштабної війни в Україні 1 068 осіб стали жертвами російських мін.


Згідно з інформацією, оприлюдненою пресслужбою Головного управління протимінної діяльності, цивільного захисту та екологічної безпеки у Телеграм, про це стало відомо Укрінформу.

"На 1 листопада 2024 року, з моменту початку масштабного вторгнення Росії в Україну, внаслідок мін та вибухонебезпечних залишків війни постраждали 1 068 людей, серед яких 100 дітей та 968 дорослих", – зазначено у повідомленні.

Відзначається, що найбільше постраждалими від вибухонебезпечних предметів є представники певних професій: фермери – 199 осіб, безробітні – 96, пенсіонери – 80, працівники критичної інфраструктури – 112, водії – 79, а також учні – 90 осіб.

За інформацією пресслужби, збір даних проводиться Головним управлінням протимінної діяльності, цивільного захисту та екологічної безпеки на системній основі, в рамках виконання пункту 35 Плану заходів Осло з імплементації Конвенції про заборону застосування, накопичення запасів, виробництва і передачі протипіхотних мін та про їхнє знищення Anti-Personnel Mine Ban Convention (Оттавська конвенція).

Головне управління з питань протимінної діяльності, цивільного захисту та екологічної безпеки, яке виконує функції секретаріату Національного органу з протимінної діяльності, проводить моніторинг і верифікацію інформації про інциденти, пов'язані з мінами та вибухонебезпечними залишками, а також про постраждалих цивільних осіб. Дані надходять від структурних підрозділів місцевих виконавчих органів влади.

Окрім того, правоохоронні органи України відкривають кримінальні провадження щодо порушення РФ правил та звичаїв ведення війни за фактом кожного підриву серед українського цивільного населення на російських мінах.

Спеціалізована база даних та інтерактивна карта слугують важливим інструментом для урядових і гуманітарних організацій, які працюють у небезпечних зонах. Вони забезпечують інформацію населення про ризики, пов’язані з вибухонебезпечними залишками, а також сприяють наданню допомоги людям, які отримали травми внаслідок мінно-вибухових інцидентів.

Згідно з інформацією, наданою Укрінформом, Міністерство оборони України активізує зусилля щодо створення нових можливостей для працевлаштування в галузі розмінування та очищення територій, орієнтуючись, зокрема, на ветеранів та людей з інвалідністю.

Related posts